Klydevej 10, Hvalpsund, 9640 Farsø

Håndværkertilbud i attraktivt sommerhusområde!

På Klydevej 10 i Hvalpsund har du mulighed for at færdiggøre dette renoveringsprojekt og få et stort og lækkert sommerhus med kort gåafstand til vandet og det hyggelige havnemiljø.

Sommerhuset er oprindeligt fra 1967, men i 2009 påbegyndte sælger renovering. Der er nyere vinduer og nyere udvendig beklædning på størstedelen af huset. Indvendigt er der isat nyt køkken og gjort klar til ny beklædning på væggene. Der skal laves nyt badeværelse.

Huset er indrettet med en entre, der fordeler til tre store og gode værelser. Her ligger ligeledes det gamle badeværelse. Træder du videre kommer du til et lyst og godt opholdsrum med køkken og stue i ét. Her er brændeovn og udgang til en stor og overdækket terrasse.

Området ved Hvalpsund byder på en skøn natur med mange oplever for såvel lokale som turister. Det er også muligt at tage en runde på den lokale golfbane eller besøge campingpladsen. I byen finder I også indkøbsmulighed, restauranter og ikke mindst det hyggelige miljø på havnen, med strand, legeplads m.m. Der er gode busforbindelser og kort køreafstand til handelsbyen Farsø, der ligger blot 12 km væk.

Kontakt os allerede nu og bestil en fremvisning på tlf. 9867 8132!

Nyeste

Ingen ejendomme passede til dine søgekriterier.